Genel

Yayınlandı Nisan 30th, 2013 | by Emre

WampServer Port Değiştirme

WampServer ı kurdunuz,tarayıcınızdanda http://localhost yazdınız ama “Forbidden You don’t have permission to access / on this server.” böyle bir hata aldınız.muhtemelen bilgisayarınızda microsoft visual studio kurulu yada ona benzer porttan çalışan bir program.çözüm olarak Wampserver ın portunu değiştirmeniz gerekiyor,bunun içinde C:\wamp\bin\apache\Apache2.2.21\conf dosyasının içinde httpd.conf a girip Listen 80 kısmını bulup Listen 8080 yapmanız lazım.

tabi bunu yaptıktan sonra tarayıcınıza artık http://localhost değilde http://localhost:8080 yazarak girmeniz gerek.

yaptım ama hala aynı hatayı alıyorum diyorsanız bununda çözümü var.bazı bilgisayarlarda ip ile girmeniz gerekecek, ip adreside http://127.0.0.1:8080 bu şekildedir.

hala mı girmiyor 🙂 wampserver Restart All Services yapmanız gerek.bunun içinde Araç çubuğunun sağ tarafından bulunan bildirim alanında yeşil renkde olması gereken Wampserver simgesine bir kere tıklamanız durumunda göreceksiniz.

Server : http://127.0.0.1:8080/
PhpMyAdmin : http://127.0.0.1:8080/phpmyadmin/

size önerim bazı kodlamalarda gereksiz hatalar veriyor.bu hataları kafayı yememek için kapatmanızı öneririm.Ayarlar için Tıklayınız.

Tags: , , ,One Response to WampServer Port Değiştirme

  1. Onur ŞİMŞEK says:

    Emre bey merhaba siz burda wamp serverin pot çakışmasından bahsetmişsiniz galiba fakat benim kullandığım win7 x64 pc de wamp server yeşil olmuyor portuda değiştirdim ama yinede olmadı yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑