Genel

Yayınlandı Aralık 31st, 2015 | by Emre

Teknoloji ve Aile Hayatı

Ofcom firmasının yaptığı son araştırmaya göre birçok teknolojik ürünün aileleri bir araya getirdiği raporda yer almaktadır.

Bu rapor bir çok kişi tarafından eleştirilse de, 1950 yılında oturma odasının yeniden keşfi ile evinde TV olan aileler tarafından evlerinin bir odasını TV odası olarak yapmaları ve aile bireyleri TV odasında toplu şekilde TV izleyerek bir arada olma zevkini yaşamaları bu raporu doğrulasa da yakın zamanımızda bu pek mümkün olmamaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birçok teknolojik ürün, aileleri bir arada tutma özelliklerini yitirmiş bulunmaktadır.

1950s-Family-stats-hi-res

Her evde her bireyin kendi odasında bulunan TV ‘ler ve her kişiye ait Telefonlar, PC ve PC tabletler kişilerin ailelerinden uzak bir yaşam sürmesine, Sosyalliğin tamamen kaybolmasına sebep olmuştur. Buna bağlı olarak Teknolojik ürün üreten firmaların bu tezi doğrulamaları ve bu raporların doğruluğunu yüzeysel bakış açısından çok derinlemesine inilmesine dikkat çekmektedir.

Modern-Family-stats-lo-res

Birçok aile bu durumdan dolayı çocuklarını Teknolojik birçok üründen mahrum bırakmaktadır. Bilinçli olarak kullanılması gereken birçok teknolojik ürün bu tür raporlarla insanları bir nebzede olsa rahatlatmak için yapılmaktadır.

Bence her türlü teknolojik ürün dikkatli şekilde kullanılmalıdır. Ölçülü olduğu taktir de Aileleri bir arada tutabilir ama aşırıya kaçıldığı taktirde bu tür eylemler tamimiyle insanları asosyal duruma çekebilir, Aynı evde hatta aynı odada bulunup ta tek kelime etmeden saatlerce aynı odada oturmak gibi.

*Yazının İngilizcesi için Tıklayınız

Tags: , , ,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑